Konkurs fotograficzny „Kto wyzwolił to miasto podczas II wojny światowej?”

🏆 Zwycięzcy I edycji – Belgia 🇧🇪 (zakończenie: 08/2018)

📸 Galeria: Laureaci w Warszawie (19-21/10/2018) 


Wygraj ekscytujący, wakacyjny weekend w Warszawie!

Konkurs fotograficzny

 „Kto wyzwolił to miasto podczas II wojny światowej?”

Oficjalny plakat

W konkursie mogą wziąć udział ci Polacy mieszkający (na stałe lub czasowo) w Belgii i Belgowie polskiego pochodzenia, którzy wykażą się historyczną wiedzą dotyczącą wyzwolenia następujących miast: Aalter, Antwerp, Baarle-Hertog, Beerse, Beveren, Gent, Heuvelland, Hooglede,  Ieper, Lommel, Lokeren, Maldegem, Merksplas, Meulebeke, Nevele, Pittem, Poperinge, Ravels, Roeselare, Ruiselede, Sint-Gillis-Waas, Sint-Niklaas, Staden, Stekene, Tielt, Willebroek, Wingene, Zonnebeke.

UPDATE: W konkursie wziąć udział również mogą Belgowie interesujący się polską historią i uczący się języka ojczystego generała Maczka!

 

Aby wziąć udział w konkursie należy udzielić poprawnej odpowiedzi na 3 pytania:

  1. Jakiej narodowości był generał Maczek, który na czele dywizji pancernej wyzwolił w 1944 roku jedno (lub więcej) z wyżej wymienionych miast?
  2. W której z wyżej wymienionych miejscowości znajduje się miejsce / obiekt pamięci dotyczący generała Maczka lub jego Dywizji Pancernej; podaj nazwę miejscowości i adres miejsca / obiektu?
  3. W której z wyżej wymienionych miejscowości znajduje się Kanadyjsko-Polskie Muzeum, poświęcone żołnierzom, którymi dowodził generał Maczek?

 

Odpowiedzi należy przesłać mailem na adres konkurs@generalmaczek.pl i załączyć do niego:

  • jedno własne zdjęcie („selfie”) na tle miejsca pamięci / obiektu znajdujących się w jednej z wymienionych powyżej miejscowości
  • trzy wykonane przez siebie dowolne zdjęcia, na których widoczny jest obiekt lub miejsce pamięci (może być ten sam, co na selfie, ale w różnych ujęciach)  w jednej z wymienionych powyżej miejscowości (może być ta sama miejscowość, co na selfie)

 

W odpowiedzi należy też podać wiek uczestnika. Ocenie podlegać będą wszystkie cztery zdjęcia; pod uwagę będą brane przede wszystkim kreatywność, walory artystyczne i promocyjne nadesłanych fotografii.

Termin nadsyłania odpowiedzi ze zdjęciami: 31 sierpnia 2018, godzina 00:00.

Ogłoszenie wyników: 3 września 2018

NAGRODA (dla 6 finalistów):

Weekend w stolicy Polski, Warszawie!

Nagroda obejmuje: przelot Bruksela-Warszawa, hotel i wyżywienie w Warszawie (2 noce), Ekscytujące wycieczki m.in. do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Wojska Polskiego, rejs statkiem po Wiśle  i inne atrakcje!

Nadesłane zdjęcia będą na bieżąco publikowane w internecie (w formie Listy Rankingowej opartej na liczbie otrzymanych lajków) na Facebook, (@generalMaczek). Komisja Konkursowa wyłoni 6 finalistów (3 osoby w wieku do 18 lat i 3 osoby – powyżej 18 lat) w oparciu o wyniki rankingu i w dniu 20 sierpnia 2018  poda wyniki do wiadomości publicznej na Facebook/Twitter @generalMaczek oraz na oficjalnej stronie programu „Wyzwoleńczy Szlak 1. Dywizji Pancernej Generała Maczka”. Laureaci otrzymają też zawiadomienia indywidualne na swój adres mailowy.

Udział w konkursie (nadesłanie odpowiedzi i zdjęć) jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu (ustawa o ochronie danych osobowych z dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz.833 z póz. zm.) i potwierdzeniem praw autorskich do nadesłanych zdjęć.

PLAKATY: PL / ENG

Mapa belgijskich miast wyzwolonych przez Generała Maczka i Jego 1. Dywizję Pancerną:


Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku