Laureaci konkursu „Kto wyzwolił to miasto” w Warszawie

Laureaci przy Pomniku 1. Dywizji Pancernej

20 października 2018, tuż po północy na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina wylądował samolot z brukselskiego Charleroi, a na jego pokładzie grupa laureatów konkursu „Kto wyzwolił to miasto?” gotowych na swoją niezapomnianą, weekendową wizytę w stolicy Polski.  

Jako laureaci konkursu o  1. Dywizji Pancernej generała Maczka, nie mogli pominąć miejsc bezpośrednio z nią związanych. Już pierwszego dnia pojechali pod Pomnik 1. Dywizji Pancernej (przy placu Inwalidów), a następnego udzielili wywiadu dla TVP Polonia pozując na Skwerze im. 1 Dywizji Pancernej przy Multimedialnym Parku Fontann.  

W czasie tych dwóch dni zwiedzili najpopularniejsze miejsca w Warszawie, takie jak Taras Widokowy na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik. Nie ominął ich też spacer po Starym Mieście ani wizyta przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Skosztowali tradycyjnego polskiego jedzenia i poznali uroki prawdziwej polskiej jesieni… 

Nikt chyba lepiej nie opisze tej zwycięskiej wycieczki jak nie sami uczestnicy. Zapraszamy do przeczytania ich krótkich raportów: 


📸 Galeria: Zwycięski weekend laureatów konkursu „Kto wyzwolił to miasto”, 20-22/10/2018

Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku!  


Zadanie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2018 roku